Գլխավոր Թոփ լուրեր Լրահոս Վիդեո Թրենդ

В Юнибанке теперь можно зарегистрировать бизнесДо 20% idcoin за международные покупки при оплате картами Visa от IDBankНе просто запрет на абрикосы: сколько Армения может потерять от российских ограниченийАресты оппозиции носят пропагандистский характер: Левон КочарянЕАЭС для Армении лучше других интеграционных вариантов — ПесковАветику Чалабяну предъявлено обвинение якобы за воспрепятствование реализации избирательного права — адвокат ИИ-решения, расширение географии и многое другое: новые возможности и предложения Eventhub Ларри Гагосян станет героем документального фильмаФлаг Арцаха – на чемпионате мира по футболуЧлены Конгресса США присоединились к АNCА с требованием освободить армянских пленных на 1000-й день заключенияTUMO теперь и в КазахстанеВ Армении рано утром был задержан Аветик ЧалабянЮнибанк и Unisport приняли участие в забеге «Tricolor» Yerevan Beat Run Moody’s подтвердило рейтинг IDBank на уровне «Ba3» со стабильным прогнозомОбновленный Центр продаж и обслуживания Ucom открылся по адресу Багратуняц 16 Когда любая уступка превращается в отправную точку для новых требований: «Паст»Почему власть сама ставит себя в нелепое положение? «Паст»От «бастиона демократии» остался только «бастион» — с проржавевшим авторитаризмом: «Паст»Помощь от государства остается на словах: цветы дешевеют, кредиты давят на производителейСегодня состоится Общее годовое собрание акционеров Юнибанка: чистая прибыль банка составила 9,8 млрд драмов Женская сборная Армении по теннису добилась исторического успеха, вернувшись во II группу спустя 17 лет Двое судей КС не участвуют в рассмотрении дела об оспаривании итогов выборовАрмянские теннисистки пробились во вторую группу впервые за 17 летАрмянское вино удовлетворено Большой золотой медалью на конгрессе Mondial de BruxellesОАО «Телеком Армения» и ОАО «Азертелеком» подписали соглашение о транзите интернет-трафика Арестован сын Мартуна ГригорянаФабрика по производству врагов. Ложные тезисы о «российском вмешательстве» как инструмент политических преследований: Роберт АмстердамКакой закон, какие урегулирования, кому они нужны? «Паст»Тонкое искусство «кайфаваться» над народом и все «бросить в карман народа»... «Паст»«Фокус» университета Брюсова: объявление о бесплатных местах в последнюю минуту։ «Паст»Односторонняя повестка уступок и политика молчания официального Еревана: «Паст»Давление силовой вертикали и императив поствыборной консолидации։ сигналы Самвела Карапетяна: «Паст»Административный суд признал бездействие полиции незаконным«Добро пожаловать домой»: визит Мхитаряна в Академию футбольного клуба «Пюник»В Армении состоится 6-й международный летний фестиваль современного танца SumMeetUcom — технологический партнер «Кубка Стрит Бол Армения 2026» Арестованный Давид Казинян подал иск против ЦИКПосол Армении в США и директор фонда кардинала Агаджаняна обсудили возможности сотрудничестваВ Великобритании арестовали столкнувшего ребенка в вольер с крокодилами мужчинуТрамп заявил, что ожидает полного прекращения огня на всех фронтах, включая Ливан и ИзраильАрмения — Албания 3:0: после разгрома Азербайджана — следующая уверенная победа Затулин: Мы не принимаем результаты выборов в Армении, но будем работать с ней и дальшеАвстралия выделит Украине еще $70 млн на покупку оружияIdram и Glovo подписали меморандум о сотрудничестве в БарселонеТоп-направления для путешествий в 2026 году: IDBankВице-спикер ММ: Возвращение в Западный Азербайджан не является территориальной претензией к Армении Азиз Алекберли: Армения должна создать условия для возвращения западных азербайджанцев Почему Пашинян так спешит? «Паст»Ucom и Impact Hub Yerevan продолжают поддерживать развитие зеленых стартапов в Армении По меньшей мере 700 000 человек уже высказали свое мнение: «Паст»
Досуг

Շատ կուզեի` ռուսաստանյան արտիստները նույնկերպ սգային Գյումրիի ողբերգության համար, Ապրիլյան քառօրյայի համար

Հաղորդավարուհի, դերասանուհի, Նազենի Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է մարտի 25-ին Կեմերովոյի ժամանցի կենտրոններից մեկում բռնկված խոշոր հրդեհին, որի հետևանքով բազմաթիվ երեխաներ են մահացել:

«Ցավում եմ
ցավում
վատ, անլուծելի, անբուժելի ողբերգության համար։
(.....ես ցավել ու արտասվել եմ Ռուսաստանում տեղի ունեցած ողբերգության պատճառով ԻՐԱԿԱՆ կյանքում,երբ Ռուսաստանի ԶԼՄ- ները վախից լուռ էին, երբ հատուկենտ մարդիկ դեռ գիտեին.,երբ ռուսական ալիքներով հպանցիկ, էնքան որ անցան էդ դաժանության վրայով, առանց եթերային ցանցն անգամ փոխելու,ասես ոչինչ չէր էլ եղել։
Կեմերովոյի ողբերգությունը ՈՐԵՎԷ ԲԱՌՈՎ, ՍՏԱՏՈՒՍՈՎ ԿԱՄ եսիմինչ գրածով ՉԻ ուղղվի, չի սփոփվի, չի բուժվի, ու լիարժեք չի էլ արտահայտի մեր միջինը։ Ես ցավում եմ ու սգում եմ ԱՇԽԱՐՀԻ ՅՈՒՐԱՔԱՆՉՅՈՒՐ ԵՐԵԽԱՅԻ մահ, Որտեղ էլ որ եղած լինի, դա ողբերգություն է, անդառնալի ու անլուծելի, որից բոլոր պետությունները, մենք էլ այդ թվում, պետք է դաս քաղենք, ու մեծագույն խստությամբ հասկանանք կենցաղում իրական վտանգներն ու անվտանգության համակարգերի շտկումները, հակահրդեհային, երկրաշարժի կամ այլ ֆորսմաժորների դեպքում անելիքներն ու ԿԱՆԽՈՒՄՆԵՐԸ, որովհետև հետո շատ ուշ կլինի։ Ուղղակի շատ ուշ...
և քանի գրոշ ունի հենց հիմա իմ այս գրածը, երբ ոչինչ էլ չես փոխի։
Բայց դե անբարոյականություն է ՇԱՀԱՐԿԵԼ այս ողբերգությունը՝ կայքերի, լայքերի, ստատուսների ու էլի չգիտեմինչերի տեսքով։
Էլ սահման չկա։ (((
Իրական ցավի մասին չես կարող անընդհատ կամ շատ խոսել, ու էլի ԿԼՌԵԻ, եթե...աչքովս մի քանի տհաճ գրառում չընկներ...
Հարգելի հանդիսատես, ֆեյբուքի կամ այլ սոց.կայքի օգտատեր. ճռճռան ու պաթոսիկ ստատուսներով ու ողբաձայն սմայլիկներով ՉԻ՛ ՄԱՐԴՈՒ ՑԱՎԻ ԿԱՄ ՈՂԲԻ ԱՍՏԻՃԱՆԸ ՈՐՈՇՎՈՒՄ։ Մի ստիպեք ու պարտադրեք ձևականության մեջ սպանել իսկական հոգածությունն ու կարեկցանքը։ Իմ իրական կարեկցանքը ՈՉ ՄԻ ՏԱՌՈՎ չի լինի նկարագրել(((
«Ստատուսային» ոչ միշտ անկեղծ կյանքերից դուրս ուրիշ ու իսկական մարդիկ են ու հարաբերություններ, և եթե մի ամբողջ նկարահանող խումբ առավոտվա 9- ից երեք շաբաթ է անընդմեջ իր գործով է զբաղված, ոչ բնությունը, ոչ էլ կյանքի անարդարությունն ու ցավալի դժբախտությունները չեն հարցնում թույլտվություն ողբերգությունից առաջ։
Եվ երբ մեր յուրաքանչյուր մտերիմ մարդու հուղարկավորությունից հետո մենք՝ դերասաններս կամ հեռուստատեսության մարդիկ կարողանում ենք ՀԱՎԱՔՎԵԼ, ԺՊՏԱԼ ՈՒ «ՑՈՒՅՑ ՏԱԼ» ՈՒՐԱԽՈՒԹՅՈՒՆ կամ որ հավաք ենք,միայն որովհետև հանդիսատեսը դրա պատրաստվածությամբ է եկել թատրոն, դա միայն ձեզ գոհացնելու և ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ պարտքը տալու համար է՝ հաճախ մեր սրտին ու մտքին դեմ գնալով. էդտեղ երկրորդ ընտրություն չկա։
Հայից ավելի կարեկցող՞ ... չգիտեմ։
Բայց հավատացեք , էս ֆեյսբուքաինստագրամյան սուտ ողբերով ՈՉԻՆՉ, լսում եք՞, ոչինչ չի փոխվում ՑԱՎՈՔ(... շատերի համար ողբն էլ «իմիջն» ապահավելու տարր է լոկ, և որևէ մեկի կյանքի ուրախ առիթ կամ ժպիտով լուսանկար չպիտի համարվի անհարգալի կամ վատ քայլ.դա նրա՛ կյանքն է ու նրա՝ էդ պահի իրականությունը, որը րոպեների կամ տեսակի տարբերությամբ կարող է «հանկարծ» չհամընկնել ձերի հետ...
անցեք էդ ստությունից առաջ, իրական շատ ողբացողներ ներս են արտասվում։Առանց գոռալու։
Հ.Գ. Շատ կուզեի, որ ռուսաստանյան կամ համաշխարհային արտիստները նույնկե՛րպ սգային Գյումրիում կատարված ողբերգության համար, Գուրգեն Մարգարյանի հետ կատարվածի համար, Ապրիլյան քառօրյայի համար((.......սգային մեր ցավը մեզ նման, մեզ հետ, անկեղծ ու իսկական։
Իսկ սա՞... սա շատ վատ, աններելի ու անմարսելի ողբերգություն է, որի համար ցավոք, Ռուսաստանում այդպես էլ ոչ ոք պատասխան չի տա։
Նրանք ազգային սուգ չեն էլ հայտարարել. (( ես ՍԳՈՒՄ ԵՄ որպես սովորական մի մարդ՝ Մարդու համար։
Աստված լույսի մեջ պահի Հոգիները (((»: